پشم سنگ از جمله عایق هایی است که انواع مختلفی دارد. در این مطلب قصد داریم به بررسی پشم سنگ تخته ای بپردازیم که یکی از انواع پشم سنگ می باشد. پشم سنگ تخته ای از پرکاربرد ترین نوع پشم سنگ است که در صنایع ساختمان سازی ، پالایشگاه، پتروشیمی ، کوره سازی و … کاربرد دارد. روش تولید ، ساخت و انواع این نوع عایق را ادامه ی این مطلب بررسی خواهیم کرد. در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ی عایق پشم سنگ تخته ای هستید، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 

تولید عایق پشم سنگ تخته ای

شاید برای شما این سوال ایجاد شده باشد که روند تولید عایق پشم سنگ تخته ای به چه صورتی است .  در این بخش به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

سنگ های بازالت را درون کوره قرار خواهند داد . پس از این که سنگ ها کاملا ذوب شد، پس از خروج با استفاده از دمنده های قدرتمند و قوی وارد دستگاه هایی می شوند که نام آن الیاف ساز است. در همین زمان رزین هایی که دارای ترکیبات خاص می باشد، به ذوب هایی که در حال پاشش هستند اضافه می شود. برخی از این نوع ترکیبات رزین فنولیک و آب است . پس از انجام این مراحل شاهد پشم سنگ هایی هستیم که کمی تر هستند . به محصول تولید شده در این مرحله پشم سنگ رزین دار گفته می شود.

شاید برای شما عزیزان این سوال ایجاد شده باشد که علت اضافه کردن رزین به پشم سنگ چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که افزودن رزین به پشم سنگ سبب چسبندگی الیاف ها می شود. در نتیجه قالب گیری آن را آسان تر خواهد نمود. پس از گذر کردن از این مراحل پشم سنگ هایی که دارای رزین می باشند به سفارش مشتری پخت می شود. اطلاعاتی که از مشتری دریافت خواهد شد، میزان چگالی و ضخامت مورد نظر است .

توجه داشته باشید که آبی که هنگام افزودن فنولیک به پشم سنگ اضافه شد ، با حرارت بالای دستگاه پخت تبخیر می شود.

 

انواع عایق پشم سنگ تخته ای

این نوع عایق دارای سه نوع مختلف می باشد که به آن ها عایق ساده ، عایق با روکش کاغذ کرافت و عایق با روکش آلومینیوم مسلح گفته می شود. ابعاد استاندارد این عایق 60 در 120 سانتی متر است . اما مشتریان محترم می توانند ابعاد و سایز مورد نظر خود را ارائه دهند تا برش عایق به اندازه ی مورد نظر مشتری باشد.

شما عزیزان می توانید با عایق کاری محیط خود با استفاده از عایق پشم سنگ تخته ای از هدر رفتن انرژی ، ایجاد آلودگی صوتی و ایجاد نم و رطوبت در دیواره ها جلوگیری نمایید. این نوع عایق کیفیت بالایی داشته و قابلیت عایق کاری کامل محیط مورد نظر شما را دارد. در نتیجه می توانید با اطمینان خاطر به عایق کاری محیط مورد نظر خود بپردازید.

از مزیت هایی که این نوع عایق دارد این است که به هیچ عنوان آتش گرفته نخواهد شد و می توان از این نوع عایق برای ضد حریق کردن محیط خود استفاده نمایید. به دلیل استریل بودن این نوع عایق به هیچ عنوان با مشکلاتی مانند قارچ و باکتری مواجه نخواهید شد. عایق پشم سنگ تخته ای با گذشت زمان به هیچ عنوان کیفیت خود را از دست نخواهد داد و طول عمر بالایی خواهد داشت.

مجموعه کارا انرژِی ماندگار یکی از با سابقه ترین مجموعه ها در زمینه ی عایق کاری می باشد که طی چندین سال سابقه توانسته است رضایت مصرف کننده های خود را جلب نماید. این مجموعه برای عایق کاری ساختمان و محیط شما از با کیفیت عایق های موجود استفاده خواهد کرد. در نتیجه می توانید با اطمنیان خاطر به عایق کاری محیط مورد نظر خود بپرازید.

تماس با ما

در صورتی که برای شما سوالاتی مختلفی در زمینه ی عایق پشم سنگ تخته ای ایجاد شده است به صفحه ی تماس با ما وب سایت مجموعه کارا  انرژِی ماندگار مراجعه کنید. سپس با تماس به کارشناسان مجرب و متخصص این مجموعه به تمامی سوالا خود پاسخ کامل دهید.

با تشکر از همراهی شما عزیزان