آیا در زمینه ی انواع عایقی که در بازار وجود دارد ، اطلاعاتی دارید ؟ اگر برای شما عزیزان مشکلاتی از قبیل نم دادن دیوار ها، اتلاف انرژی ، آلودگی صوتی و … ایجاد شده باشد ممکن به عایق بندی دیواره های ساختمان ها فکر کرده باشید. بهتر است که قبل از انتخاب نوع عایق ، تحقیقاتی را انجام دهید تا بهترین نوع عایق را انتخاب را نمایید. یکی از عایق های موجود در بازار عایق پشم سنگ پتویی می باشد که کیفیتی بی نظیر دارد. کیفیت بالای این عایق سبب شده طول عمر بالایی داشته باشد. در ادامه ی این مطلب به بررسی بیشتر این نوع عایق خواهیم پرداخت . در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید ، در ادامه با ما همراه باشید. 

معرفی عایق پشم سنگ پتویی

یکی از مجموعه هایی که می تواند در زمینه ی انتخاب عایق مناسب برای محیط مورد نظر شما نقش بسزایی داشته باشد، مجموعه کارا انرژی ماندگار می باشد. این مجموعه با چندین سال سابقه ی درخشان در زمینه ی عایق بندی توانسته است رضایت مصرف کننده های زیادی را جلب نماید.

در این بخش قصد داریم به معرفی عایق پشم سنگ پتویی بپردازیم. این نوع عایق که با نام دیگر ایزوبلانکت شناخته شده است ، بهترین گزینه برای عایق حرارتی می باشد. شاید برای شما عزیزان این مشکل ایجاد شده باشد که با وجود سیستم گرمایشی در زمستان و سیستم سرمایشی در تابستان همچنان با مشکل متعادل نبودن دما مواجه باشید. در این صورت بهترین گزینه برای عایق بندی ساختمان شما پشم سنگ پتویی است . از مهم ترین خصوصیات این عایق مقاومت در برابردما و حرارت بالا است که می تواند تا دمای 750 درجه ی سانتی گراد را تحمل کند.

این عایق به صورت یک طرف یا دو طرف توری گالوانیزه به همراه روکش هایی از جنس کاغذ کرافت ، فویل آلومینیوم و پارچه نسوز تولید و عرضه می گردد. متریال های با کیفیت این عایق سبب شده بتواند دمای زیادی را در خود ذخیره نماید و از اتلاف انرژی جلوگیری نماید. همان طور که از نام این عایق پیداست یک پتوی انعطاف پذیر می باشد که برای هر گونه عایق بندی مناسب است. به منظور سهولت در امور نصب به صورت تاشو یا رول تولید می گردد .

 

بیشتر بخوانید : عایق پشم سنگ تخته ای 

 

کاربردهای عایق پشم سنگ پتویی

 • در این بخش از این مطلب قصد داریم به موارد مصرف عایق پشم سنگ پتویی بپردازیم. شما عزیزان می توانید از این محصول برای عایق بندی لوله های قطور ، کوره هایی که حداکثر تا درجه ی 750 سانتی گراد حرارت دارند، اگزوز های صنعتی ، دودکش های کارخانه ها، دیگ های بخار و … استفاده نمایید.خصوصیات عایق پشم سنگ پتویی 
  • عایق حرارتی
  • ایجاد نکردن ماده ی سمی
  • عایق صوتی
  • سازگار بودن با محیط زیست
  • خواص شیمیایی پایدار
  • ضریب حرارت زیاد
  • جذب کردن انواع صوت
  • غیر قابل اشتعال
  • عایق رطوبتی و دافع رطوبت
  • خواص فیزیکی پایدار

با توجه به خصوصیات و کاربرد های ذکر شده گزینه مناسبی برای عایق بندی می باشد.

توجه داشته باشید که اگر ساختمان شما عایق بندی درستی نداشته باشد ، موجب اتلاف انرژی خواهد شد. پس از گذشتن مدت زمان کمی با کمبود انرژی مواجه خواهیم شد. در نتیجه می توانید با عایق کاری ساختمان خود از هدر رفتن انرژی جلوگیری نمایید. علاوه بر آن هدر رفتن انرژی می تواند برای شما هزینه های هنگفتی را ایجاد نماید. در نتیجه می توانید مانع ایجاد این گونه هزینه ها شوید.

 

تماس با ما مجموعه ی کارا انرژی ماندگار

در صورتی که برای شما کاربران محترم سوالات متعددی در زمینه ی هزینه ، نحوه ی نصب و … سوالاتی ایجاد شده است به صفحه ی تماس با ما وب سایت کارا انرژی ماندگار مراجعه نمایید. سپس یا تماس به کارشناسان مجرب و متخصص موجود در مجموعه به تمامی سوالات خود پاسخ کامل دهید.