کپسول فوم پلی یورتان

عایق پلی یورتان، انواع مختلفی دارد و یکی از انواع آن، کپسول فوم پلی یورتان می باشد. این نوع عایق برای اجرا در محل مورد نظر نیاز به استفاده از دستگاه مخصوص خود دارد که این دستگاه به اسم کپسول فوم پلی یورتان شناخته می شود. داخل کپسول فوم پلی یورتان، دو مایع فوم شامل پلی ال و ایزوسیانات قرار می گیرند و این دو مایع پس از ترکیب شدن داخل کپسول، آماده اسپری می شوند. مخزن نگهداری دو مایع پلی ال و ایزوسیانات، متفاوت است و بعد از اینکه ترکیب می شوند، تبدیل به فومی سفت، محکم و یکپارچه می شوند. با استفاده از کپسول می توان فوم پلی یورتان را با ضخامت مورد نیاز بر روی محل اجرا کرد. در ادامه این مطلب می خواهیم درباره مزایا، کاربردها و نحوه استفاده از کپسول فوم پلی یورتان، توضیحات لازم را ارائه کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

کپسول فوم پلی یورتان

همان طور که بهتر می دانید امروزه قیمت مصالح ساختمانی به دلیل تورم های بازار افزایش بسیار زیادی داشته است. همین امر سبب شده کیفیت ساخت ساختمان ها کاهش پیدا کرده و مشکلاتی را برای ساکنین ایجاد نماید. در ادامه این مطلب به بررسی مشکلاتی که در ساختمان ها ایجاد خواهد شد خواهیم پرداخت اما اکثریت این مشکلات با استفاده از یک عایق با کیفیت بر طرف به راحتی برطرف خواهد شد. در صورتی که شما عزیزان قصد خریداری عایقی با کیفیت و کاربردی را دارید، می توانید از کپسول پلی یورتان استفاده نمایید.

اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی این عایق هستید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

کیت و کپسول پلی یورتان چیست؟

کیت کپسول پلی یورتان، شامل مایع دو جزئی پلی ال و ایزوسیانات می باشد که همراه با کپسول مخصوص، ارائه می شود. هر کیت معمولا تشکیل شده از دو کپسول 8 کیلوگرمی می باشد و وزن دو کپسول مجموعا 16 کیلوگرم می باشد. داخل هر کیت، 4 متر شلنگ مخصوص اسپری و 10 عدد نازل قابل تعویض نیز قرار داده می شود همچنین یک عدد سه راهی کمپرسور باد نیز در کیت موجود است که برای کپسول استفاده می شود. کپسول دو جزئی پلی یورتان در دو مدل سلول بازو (RCC)وسلول بسته (SROC)تولید و قابلیت تزریق و اسپری پاشش را دارد. هر ست از این کپسول محیطی برار با ۱۵ متر مربع ب ضخامت ۳ سانت و نیم متر مکعب را پوشش می دهد.

کاربردهای کپسول فوم پلی یورتان

از کپسول فوم پلی یورتان برای عایق کاری در موارد مختلفی استفاده می شود از جمله آنکه:

عایق کردن درب و پنجره ها

برای عایق کردن درب و پنجره ها در ساختمان ها از کپسول فوم پلی یورتان استفاده می شود. این کپسول با پاشیدن فوم در درزها و شیارها، از ورود گرما و رطوبت جلوگیری می کند و از بهترین عایق ها محسوب می شود.

عایق کاری نقاط سخت دسترس

با کپسول فوم پلی یورتان می توان نقاط سخت و غیرقابل دسترس را هم عایق کاری کرد. دسترسی به بعضی مکان ها سخت است و با توجه به اینکه امکان رشد و میکروب در این محل ها بالاست، می توان کپسول فوم پلی یورتان را برای عایق کاری این نقاط سخت استفاده کرد از جمله قسمت های میان دو دیوار و…

دودبند و هوابند کردن رایزرها

از کاربردهای کپسول فوم پلی یورتان برای دودبند و هوابند کردن رایزرها می باشد. در مواقع آتش سوزی، گازهای سمی و مضری تولید می شوند که این گازها باعث مسمومیت می شوند. برای جلوگیری از انتشار گازهای سمی، از رایزرها استفاده می شود و می توان با دودبند کردن رایزرها با کپسول فوم پلی یورتان، از انتشار گازها جلوگیری کرد.

عایق کاری تمام شکاف ها و درزها

برای عایق کاری تمام شکاف ها و درزها، استفاده از کپسول فوم کاربرد دارد. یک ساختمان ممکن است شکاف و شیارهای بسیاری داشته باشد که اگر پوشانده نشوند، با گذر زمان بزرگ تر می شوند و باعث مشکلاتی هم خواهند شد. بهتر است هر چه سریع تر این درزها با استفاده از کپسول فوم پلی یورتان پوشانده شوند تا از نظر زیبایی هم باعث زشتی ساختمان نشوند.

عایق حرارتی برای لوله های آب، لوله های فاضلات و سایر تاسیسات

برای عایق کردن لوله های آب، لوله های فاضلاب و دیگر تاسیسات مشابه، از کیت فوم پلی یورتان استفاده می شود. لوله های آب و فاضلاب اگر عایق کاری نشوند، باعث مشکلاتی مثل هدر رفتن آب می شوند.

خرید کپسول فوم پلی یورتان

در این بخش از این مطلب قصد داریم به بررسی نحوه خرید این عایق بپردازیم. مجموعه های زیادی در زمینه  عرضه کپسول فوم پلی یورتان فعالیت دارند.

مجموعه کارا انرژی ماندگار یکی از مجموعه هایی است که طی چندین سال سابقه درخشان در زمینه تولید و عرضه انواع عایق های ساختمانی توانسته رضایت مصرف کننده های زیادی را جلب نماید. تمامی محصولات موجود در این مجموعه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و کیفیت و طول عمر عایق ها توسط کارشناسان مجموعه کارا انرژی ماندگار تایید و تضمین خواهد شد.

عایق کاری با استفاده کپسول پلی یورتان بسیار آسان است به طوری که می توان به خود شما مصرف کننده ی عزیز آموزش داد تا بتوانید به راحتی به عایق بندی ساختمان خود بپردازید. اما اگر نگران این مسئله هستید که ممکن است عایق کاری ساختمان توسط شما به درستی انجام نگیرد، مجموعه ی کارا انرژی چاره ای اندیشیده است و نیروهایی را به محل مورد نظر شما اعزام خواهد کرد.

دلایل استفاده از کپسول پلی یورتان

ممکن است برای شما کاربران محترم این سوال ایجاد شده باشد که چه دلایلی سبب می شود شما نیاز به عایق بندی ساختمان خود داشته باشید. معمولا سه مشکل اساسی در ساختمان ها وجود دارد که با استفاده از عایق بندی با کیفیت از بین خواهد رفت که عبارتنداز:

 • نم دادن ساختمان ها از جمله مشکلاتی است که سبب می شود ساختمان شما نیاز به عایق بندی داشته باشد. حین ساختن ساختمان درزهایی میان مصالح ساختمانی ایجاد می شود که باید با استفاده از عایق پوشش دهی شود. اما اگر از عایق مناسب و با کیفیت استفاده نشود به راحتی نم و رطوبت از طریق درز های موجود به مصالح ساختماتی نفوذ خواهد کرد. این امر نه تنها موجب نم دادن دیوار های ساختمان و از بین رفتن نمای آن خواهد شد بلکه ستون های ساختمان نیز دچار زنگ زدگی می شود. در مواردی که نشت رطوبت بسیار زیاد است نشست ساختمان را به همراه خواهد داشت. بنابراین بهتر است قبل از ایجاد هر گونه خسارت مالی و جانی به عایق بندی ساختمان خود بپردازید.
 • درز های موجود در ساختمان مشکلات دیگری را نیز ایجاد می کند. به عنوان بسیاری از افراد از متعادل شدن در فصول مختلف سال ناراضی هستند. دلیل این مسئله نیز هدر رفتن انرژی موجود در ساختمان از درز های موجود در ساختمان است. لازم به ذکر است این مشکل علاوه بر این که می تواند برای شما خسارت هایی را ایجاد نماید، موجب از بین رفتن انرژی کشور خواهد شد که برای تولید آن زمان بسیار زیادی نیاز است.
 • عایق نبودن صوتی ساختمان نیز از دیگر مشکلات ساختمان ها می باشد. شما در واحد ساختمانی خود هستید اما به راحتی صداهای واحد های دیگر را خواهد شنید. این مشکل موجب سلب آسایش شما عزیزان خواهد شد.

تمامی مشکلات ذکر شده با استفاده از عایقی با کیفیت مثل کپسول پلی یورتان رفع میگردد.

نحوه استفاده از کپسول فوم پلی یورتان

کپسول فوم پلی یورتان عملکردی شبیه به اسپری پلی یورتان دارد و کاربرد آن برای عایق کاری سطوح می باشد. داخل این کپسول، ماده مایع قرار داد که این ماده تشکیل شده از دو قسمت می باشد. اگر از کپسول استفاده شود، می توان فوم پلی یورتان را با قطر و ضخامت دلخواه بر روی محل مورد نظر پاشید و عایق کاری سطح با بالاترین کیفیت انجام می گیرد.

پیش از استفاده از کیت کپسول پلی یورتان، لازم است کپسول را آماده سازی کنید. برای این منظور ابتدا باید کپسول را در مجاورت با هوای گرم بگذارید تا به دمای 27 درجه سانتی گراد برسد. بعد از افزایش دما، کپسول را باید تکان دهید تا دمای مواد داخل کپسول یکسان شود. در ادامه می بایست شلنگ را باز کنید و سر شلنگ را با استفاده از آچار به کپسول وصل نمایید.

انواع کپسول فوم پلی یورتان

کپسول فوم پلی یورتان دارای دو مدل می باشد:

کپسول پلی یورتان پاششی

از کپسول پاششی برای استفاده در فضاهای باز و در دسترس استفاده می شود. این مدل کپسول دارای یک شلنگ مخصوص است و مواد فوم پلی یورتان به وسیله شلنگ به داخل دو مخزن جداگانه و سپس گان پاشش منتقل می شود. با شلنگ کپسول می توان مواد داخل کپسول را برای عایق کردن سطح مورد نظر استفاده کرد.

کپسول پلی یورتان تزریقی

کپسول فوم پلی یورتان دارای مدل تزریقی هم می باشد و کاربرد آن برای فضاهای بسته و غیرقابل دسترس است. برای استفاده از کپسول تزریقی ابتدا باید سطح با فواصل منظم سوراخ کاری شود و سپس با استفاده از نازل، مواد فوم به داخل سوراخ ها تزریق می شود.

مزیت استفاده از کپسول پلی یورتان

ترکیبی که برای این عایق در نظر گرفته شده است ایزوسیانات و پلی یول می باشد. در صورتی که این ماده با یکدیگر به میزان مناسب ترکیب گردد، بعد از گذشتن مدت بسیار کمی واکنشی رخ خواهد داد و به فوم تبدیل می شود. بنابراین قابلیت نفوذ به ریز ترین درز های موجود در ساختمان را دارد.

لازم به ذکر است، علاوه بر مزایای ذکر شده مزیت مهم دیگری نیز دارد. شما عزیزان با استفاده از این عایق با کیفیت و کاربردی از تمامی خسارت های مالی و جانی که می تواند عایق نبودن ساختمان ایجاد نماید در امان خواهید بود. همچنین توجه داشته باشید در صورت خریداری این کپسول و آموزش توسط نیرو های مجموعه می توانید به تنهایی به عایق بندی تمامی مناطق ساختمان خود بپردازید.

شما کاربران محترم می توانید کپسول پلی یورتان را از مجموعه کارا انرژی ماندگار خریداری نمایید.

 

از جمله مزیت های کپسول پلی یورتان عبارتند از:

 • جاذب بسیار قوی صوت و جلوگیری از انتقال صدا
 • چسبندگی بالا به تمامی سطوح
 • هیج گونه حساسیتی برای پوست شما ایجاد نمی کند
 • عدم جذب آب و جلوگیری از ورود آب به مصالح ساختمانی
 • مقاومت بالا در برابر دما از -50 الی 110 درجه سانتی گراد
 • خود خاموش شوندگی
 • کیفیت بی نظیر و طول عمر بالای 30 سال
 • جلوگیری از اتلاف انرژی موجود در ساختمان تا 90 درصد
 • جلوگیری از نفوذ حشرات ، قارچ ها و میکروب ها
 • پوشش دهی تمامی سطوح بدون ذره ای شکاف
 • قابل شست و شو با هرگونه مواد شوینده که فاقد اسید سولفوریک است
 • ایمن بالا در برابر نفود حیوانات موذی و جونده مانند موش و موریانه
 • بهترین نوع عایق صوتی، حرارتی، رطوبتی و برودتی

ویژگی های کپسول فوم پلی یورتان

کپسول پلی یورتان دارای برخی ویژگی ها و مزایا می باشد از جمله آنکه:

 • ثابت ماندن خواص فیزیکی و شیمیایی در طولانی مدت
 • عدم تغییر حالت با سپری شدن زمان
 • دیرسوز و مقاوم در برابر احتراق
 • دارای طول عمر بالا
 • بازدهی بالا
 • صرفه جویی در زمان اجرا
 • مقاومت در مقابل رطوبت، قارچ و کپک ها
 • دارای چسبندگی خوب
 • سادگی در حمل و نقل
 • بدون نیاز به برق یا تجهیزات خاص
 • کاربری ساده
 • توانایی درزگیری خوب

قیمت کیت کپسول پلی یورتان

قیمت کیت کپسول پلی یورتان بر اساس برخی عوامل و موارد مشخص می شود از جمله تعداد کپسول های داخل کیت، حجم مورد نیاز از فوم، برند سازه کپسول و… همچنین فروشگاهی که برای خرید کپسول انتخاب می کنید در قیمت آن موثر است. می توانید برای راهنمایی شدن در خصوص قیمت کپسول پلی یورتان، با شرکت تماس بگیرید تا توسط کارشناسان راهنمایی شوید.

دیگر عایق های موجود در مجموعه کارا انرژی

همان طور که کمی پیش تر نیز ذکر شد مجموعه کارا انرژی در زمینه تولید و عرضه عایق های ساختمانی فعالیت دارد و یکی از عایق های در حال عرضه ی این مجموعه کپسول فوم پلی یورتان می باشد. اما عایق های دیگری که در این مجموعه تولید و عرضه می شود شامل عایق الاستومری، عایق پشم سنگ، عایق پلی یورتان، الیاف سرامیکی و … می شود.

عایق الاستومری: این عایق دارای انواع مختلف رولی، لوله ای و … می باشد. ساختاری که برای این عایق در نظر گرفته است سلول ریز بسته بوده که می تواند به راحتی ریز ترین درزهای موجود در ساختمان را پوشش دهی نماید.

پشم سنگ: همان طور که می دانید از درون کوه های آتشفشان مواد مذاب خارج می شود. زمانی که مواد مذاب سرد می شود، تبدیل به سنگ های بازالت خواهد شد. این سنگ های بازالت با استفاده از کوره های بسیار داغ ذوب می شود و با استفاده از دستگاه الیاف ساز ، الیاف پشم سنگ تولید می گردد. در برخی موارد نیز الیاف های تولید شده با رزین ترکیب خواهند کرد. پشم سنگ لوله ای، فله ای، پتویی و… از انواع این عایق ساختمانی می باشد. از آن جایی که این عایق مقاومت بسیار زیادی در برابر دما دارد به عنوان عایق ضد حریق شناخته می شود.

روش صحیح استفاده از این کپسول به شرح ذیل است

حتما شیر هر دو کپسول را به اندازه ی یکسان باز نمایید. باید هر دو مواد به یک میزان از کپسول خارج شوند. حتما کپسول ها در مجاورت گرما قرار گیرند. باید دمای هر یک از کپسول ها به 27 درجه سانتی گراد برسد. کپسول ها را تکان داد تا مواد درون کپسول کاملا همگن شود. پس از شلنگ را باز کنید. توجه داشته باشید، سر شلنگ ها حتما به کپسول ها متصل باشد.

سوالات متداول

کپسول پلی یورتان را از کجا خریداری کنیم؟

شما مشتریان عزیز می توانید با مجموعه کارا انرژی ماندگار تماس بگیرید تا مشاوران ما بهترین کپسول پلی یورتان را به شما پیشنهاد بدهند و با آموزش نحوه اجرای عایق خرید فوق العاده ای داشته باشید.

قیمت هر کپسول پلی یورتان چقدر است؟

جهت اطلاع از قیمت ها کپسول ها لطفا با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید. مشاوران ما به صورت 24 ساعته پاسخگو شما عزیزان می باشند.

نحوه اجرای کپسول پلی اورتان به چه شکل می باشد؟

در انتهای این محتوا روش صحیح استفاده از این کپسول درج شده است. لطفا به انتهای مطلب مراجعه کرده تا با نحوه اجرا آشنا شوید.

چرا کارا انرژی انتخاب می کنیم؟

نماد اعتماد الکترونیکی
دارای نماد الکترونیک
قیمت مناسب
قیمت مناسب
گارانتی محصول
گارانتی محصول
پاسخگویی 24 ساعته
پاسخگویی 24 ساعته

تماس با ما

در صورتی که برای شما عزیزان در زمینه کپسول فوم پلی یورتان سوالاتی ایجاد شده است می توانید به صفحه ی تماس با ما وب سایت کارا انرژی ماندگار مراجعه کنید. سپس با تماس به کارشناسان مجرب و متخصص این مجموعه به تمامی سوالات خود پاسخی جامع و کامل دهید. مجموعه کارا انرژی ماندگار همواره در تلاش است عایق هایی با کیفیت و با طول عمر بالا عرضه نماید.