پبشنهاد شما عزیزان برای بهینه سازی مصرف انرژِی در ساختمان ها چیست ؟ از مشکلاتی که هنگام ساخت و ساز برای ساختمان ها ایجاد می شود، عایق بندی نبودن صحیح ساختمان ها می باشد که می تواند مشکلات بسیار زیادی را ایجاد نماید. .در صورتی که اقدامات لازم برای جلوگیری از هدر رفتن انرژِی انجام نگیرد، با کمبود منابع مواجه خواهیم شد. به همین دلیل چاره ای اندیشیده شده است که مانع ایجاد این گونه مشکلات می شود. امروزه پیشرفت تکنولوژی سبب شده که با استفاده از عایق حرارتی پلی یورتان از هدر رفتن و مصرف بی رویه انرژِی جلوگیری شود. در ادامه ی این مطلب به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

 

بررسی بیشتر عایق حرارتی پلی یورتان

همان طور که می دانید به دلیل وجود داشتن درزهای زیاد در میان مصالح ساختمانی اتلاف انرژی بیشتر از طریق دیوار های ساختمان و سقف ها صورت می گیرد. در صورتی که از عایق پلی یورتان برای عایق بندی دیوار ها استفاده نمایید ، می توانید از عایق بندی صد در صد ساختمان خود اطمینان داشته باشید. توجه داشته باشید که عایق حرارتی پلی یورتان علاوه بر این که در ساختمان ها اداری ، مسکونی، تجاری استفاده می شود، در صنعت های مختلف مانند مخازن صنعتی ، صنایع پتروشیمی و … نیز کاربرد دارد.

جالب است بدانید که امروزه این نوع عایق از عایق های پرمصرف در صنعت و ساختمان سازی به حساب می آید. ترکیبات عایق پلی یورتان ایزوسیانات و پلی ال می باشد که جنس هر دو این مواد مایع است . زمانی که این دو ماده با یکدیگر ترکیب شود، در اثر یک واکنش شیمیایی به شکل فوم در می آید و پس از گذشتن زمان کمی تبدیل به جامد خواهد شد.

قطعا شما عزیزان تجربه ی استفاده از دیگر از عایق های موجود را دارید. همان طور که می دانید با گذشت زمان برخی از این نوع عایق ها کیفیت خود را از دست خواهند داد. اما عایق پلی یورتان عایقی است که در گذشت زمان دچار هیچ گونه تغییری نخواهد شد. در نتیجه می توان به این نوع عایق را ، عایق دائمی خواند که با گذشت زمان خواص خود را حفظ می کند. لازم به ذکر است که از این نوع عایق برای عایق بندی سطح های وسیع و غیر قابل دسترس نیز استفاده می کنند.

 

روش استفاده از عایق حرارتی پلی یورتان

استفاده از این نوع عایق به دو صورت دستی و با دستگاه انجام می گیرد. برای استفاده از دستگاه باید هر یک از ترکیبات ایزوسیانات و پلی ال را به صورت مجزا در دو مخزن موجود در دستگاه ریخته و نگهداری شود. این دستگاه ها به پمپ و شیر کنترل فضار مجهز می باشند.

ترکیبات این دو نوع مواد با یکدیگر میزان معینی داشته و با استفاده از دستگاه مخصوص نام برده به محل مورد نظر تزریق می شود. واکنشی که این مواد حین تزریق خواهند داشت ، موجب تولید فوم پلی یورتان شده که قابلیت پر کردن تمامی درز های موجود را دارد. این عایق به صورت یکپارچه محیط مورد نظر شما عایق بندی خواهد نمود و در برابر عوامل مختلف مقاوم خواهد کرد.

اگر قصد عایق بندی محیط مورد نظر خود را دارید و هنوز نوع عایق مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید ، پیشنهاد ما به شما استفاده از عایق حرارتی پلی یورتان می باشد. این عایق با کیفیت بالا و درجه یک خود می تواند محیط مورد نظر شما را صد در صد عایق بندی نماید. همچنین با استفاده از این عایق هیچ گونه نیازی به ترمیم عایق کاری در سال های آینده نخواهید داشت.

 

سوالات متداول

در صورتی که برای شما عزیزان سوالاتی در زمینه ی عایق حرارتی پلی یورتان ایجاد شده است، به صفحه ی تماس با ما وب سایت کارا انرژِی ماندگار مراجعه نمایید. سپس با تماس به کارشناسان متخصص و مجرب این مجموعه به تمامی سوالات خود پاسخ دهید. این مجموعه طی چندین سال سابقه در زمینه عایق کاری توانسته است، رضایت مشتریان خود را جلب نماید. همچنین تمامی موادی که این مجموعه برای عایق بندی محیط استفاده می نماید، درجه یک و با کیفیت می باشد.