ممکن است شما کاربر عزیزی در حال مطالعه ی این مطلب هستید ، قصد عایق بندی ساختمان خود را داشته باشید و به دنبال راه حلی برای رفع مشکلات ساختمان خود هستید. معمولا برای رفع مشکلات ساختمان ها عایق کاری پیشنهاد خواهد شد. البته اگر مشکل ایجاد شده برای ساختمان شما با عایق کاری رفع شود! عایق های مختلفی برای عایق بندی ساختمان و یا صنعت شما عزیزان وجود د ارد . اما کدام یک از این عایق ها گزینه ی مناسب تری برای رفع مشکل ساختمان شما می باشد؟ در ادامه ی این مطلب قصد داریم در زمینه ی یکی از عایق های با کیفیت با نام عایق حرارتی پلی یورتان پاششی اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران محترم قرار دهیم . در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید: عایق حرارتی فوم پلی یورتان

 

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی چیست ؟

این نوع عایق که با نام عایق پاششی نیز شناخته شده است نوعی از عایق های پلی یورتان می باشد. ساختار این عایق ترکیب دو مایع مختلف ایزوسیانات و پلی یول است و به دلیل روش استفاده از آن که صورت پاششی انجام می گیرد و فوم مایع در محل مورد نظر پاشیده می شود . این عایق به طور کلی در دو نوع فوم پاششی سلول باز و فوم پاششی سلول بسته عرضه می گردد . نوع سلول بسته ی این عایق قابلیت عایق بندی حرارتی ساختمان را داشته و از انتقال حرارت در ساختمان ها جلوگیری خواهد نمود. این نوع عایق بر روی سقف، پشت بام ها و دیوار ها اجرا می گردد.

نوع سلول باز این عایق به عنوان عایق صوتی برای مکان هایی که در آن آلودگی صوتی بیشتر است . برای مثال در استودیو های صدابرداری ، سالن های سینما یا آتلیه های هنری مورد استفاده قرار می گیرد .

عایق کاری با این نوع عایق بوسیله ی تفنگ مخصوص انجام می گیرد . به این صورت که مواد مایع عایق به وسیله ی تفنگ به محل مورد نظر پاشیده می شود .  پس از مدتی مواد مایع افزایش حجم پیدا خواهد نمود و عایق حرارتی پلی یورتان پاششی تشکیل می شود.  در ادامه ی این مطلب به بررسی بیشتر این عایق خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

 

عایق حرارتی پلی یورتان پاششی-تصویر دوم

دلایل استفاده عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

ممکن است شما عزیزان نیز با این مشکل مواجه شده باشید که با وجود سیستم های گرمایشی و سرمایشی در زمستان و تابستان، محیط مورد نظر همچنان دمای متعادلی ندارد . به نظر شما دلیل ایجاد این گونه مشکلات چیست ؟

دلیل این گونه مشکلات وجود درز هایی است که در میان دیوار های ساختمان وجود دارد. این درز ها انرژی سرمایشی و گرمایشی ایجاد شده در ساختمان را به بیرون از محیط انتقال خواهند داد. یکی دیگر از دلایلی که می توان به آن اشاره نمود نازک بودن دیواره ها می باشد.

با توجه به مطالب ذکر شده در صورتی که ساختمان شما عایق بندی درستی نداشته باشد ، هزینه های هنگفتی را برای شما ایجاد خواهد نمود. علاوه بر این که می تواند خسارت های مالی برای شما عزیزان ایجاد نماید موجب هدر رفتن منابع کشور عزیزمان خواهد شد که سالیان سال برای تولید آن ها زمان لازم است.

بنابراین بهتر است که در اولین فرصت اقدام به عایق بندی ساختمان خود با استفاده از عایق حرارتی پلی یورتان پاششی نمایید تا از ایجاد این گونه خسارت ها جلوگیری شود.

مجموعه کارا انرژی ماندگار یکی از مجموعه هایی است که در زمینه ی عایق بندی ساختمان و صنعت فعالیت دارد . تمامی عایق های موجود در این مجموعه دارای بهترین کیفیت هستند. این مجموعه طی چندین سال فعالیت در این زمینه توانسته است رضایت مصرف کننده های زیادی را جلب نماید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره ی رایگان با مهندس چاوشی که یکی از برجسته ترین کارشناسان در زمینه ی عایق بندی هستند ، تماس بگیرید.

 

 

تماس با کارشناسان مجموعه کارا انرژی ماندگار

ممکن است برای شما کاربران عزیز سوالاتی در زمینه عایق حرارتی پلی یورتان پاششی ایجاد شده باشد، در این صورت می توانید به صفحه ی تماس با ما مراجعه نمایید و با تماس به کارشناسان موجود در این مجموعه به تمامی سوالات خود پاسخ دهید. این مجموعه به منظور سهولت در عایق بندی ساختمان با استفاده از عایق های حرارتی پلی یورتان پاششی ، نصاب هایی را به محل مورد نظر شما اعزام خواهند نمود تا از عایق یندی صحیح و اصولی ساختمان خود اطمینان خاطر داشته باشید. مجموعه کارا همواره درصدد ارائه بهترین خدمات به شما می باشد.

با تشکر از همراهی شما کاربران محترم