تفلون مایع راه حلی اسان برای تمام مشکلاتی که در گذشته داشته اید! اتصالات دنده ای از مهمترین بخشهای مهم تاسیسات مکانیکی به حساب می ایند که از گذشته برای اب بندی کردن انها از روشهای مختلفی استفاده شده است. از خمیر و الیاف کنف به صورت ترکیبی تا نوار تفلون و امروزه با پیشرفت تکنولوزی برای اب بندی و ثابت نگه داشتن اتصالات و تاسیسات مکانیکی از این نوع تفلون استفاده می شود.  در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید.

روش استفاده از تفلون مایع

دلایل مختلفی نشان می دهد که تفلون مایع بهتر از روش های متداول جهت آب بندی و ثابت نگه داشتن قطعات و اتصالات گوناگون استاجرای بسیار سریع و کم هزینه بودن به دلیل مایع بودن به راحتی اتصالات مورد نظر آغشته شده و موقع بستن هیچ گونه مقاومتی در مسیر لوله و اتصالات ایحاد نمی کند. همچنین بدون نیاز آچار به راحتی با دست بسته می شود. علاوه بر آن بعد از گذشت فقط ۲۵ دقیقه اتصال مورد نظر شروع به ثابت شدن می شود.

تفلون مایع چون حالت چسبندگی دارد و به صورت مایع می باشد، با نفوذ سریع در میان سطوح دندانه دار لوله و پیچ مهره توانایی اب بندی ۱۰۰درصد را دارا می باشد . لازم به ذکر است که حداقل مقاومت را از خود نشان می دهد . در بعضی از اتصالات که نیاز به باز کردن مجدد نیست و باید ثابت بمانند، بهترین کاربرد را دارد.

در روشهای قدیمی معایبی که وجود داشت، بعد از بسته شدن اتصالات نه اب بندی با کیفیتی داشتند نه مقاومت لازم را داشتند و اینکه در بعضی از مواد شیمیایی بعد از مدت کوتاهی خوردنگی ایجاد می شد . همین دلیل سبب می شد که  بعد از مدت کوتاهی مجدا تعمیر و ابندی صورت می گرفت که تقلون مایع این معایب را ندارد. همچنین هم مقاومت خیلی زیادی داشته و اینکه در مواد شیمیایی گازی متان بنزین هوا و مواد خورنده که خورندگی ایجاد می شود، تفلون مایع بعد از تثبیت کامل دچار خوردگی نمی شود.

ویژگی های تفلون مایع

تفلون مایع بعد از تثبیت تا ۱۰۰ بار تحمل فشار واز منفی ۵۰ درجه تا مثبت ۱۵۰درجه سانتیگراد که نیاز به دمای بالاتر از ۱۰۰ درجه دارد حداکثر مقاومت را از خود نشان میدهد که در روشهای دیگر فقط ۷بار تحمل فشار و تا ۹۰درجه سانتیگراد می باشد.

گاهی نصب بعضی از اتصالات نگرانی هایی را به وجود می آورد. دلیل این نگرانی ها دستگیر بودن محل از جمله نزدیک بودن فاصله اتصالات به هم پیچیدن نوار، خمیر کنف دور لوله واتصالات نیاز به اچار و یا ترس از ترک یا شکستگی اتصالات و یا زمان بر بودن و یا اب بندن نشدن کاملمی باشد. اما با استفاده از تفلون مایع به واسطه مایع بودن دیگر این مشکلات وجود نخواهد داشت. فقط با چند قطره تفلون مایع اتصالات مورد نظر و بدون نیاز به اچار به راحتی با دست بسته می شود.

گاهی هنگام بستن اتصالات لوله پیچ و مهره و غیره همان اتصال دچار ترکیدگی شده که مشکلاتی را به وجود می آورد . همین مشکلا سبب می شود این اتصال درون دیوار یا جایی که امکان تعویض او یا تعمیر ان بسیار دشوار باشد. اما تفلون مایع با نفوذ سریع در میان ترک یا درز مورد نظر این مشکل را رفع نموده است . در نتیجه نیازی به تعویض یا کنده کاری دیوار یا جوشکاری ترک مورد نظر نمی باشد.

تفلون مایع برای انواع دنده ها ریز و درشت و پیم های بدون دنده و سایز لوله های از ۶اینچ به بالا نیز کاربرد دارد. همین امر باعث شده که در کارخانه ها و صنایع گوناگون کارایی فراوانی دارد.

 

پاسخ به یکی از سوالات متداول شما عزیزان

یک تفلون مایع باکیفیت باید چه ویزگیهای داشته باشد که رضایت مجری و مصرف را به همراه داشته باشد؟

۱-در صورت نیاز قابلیت جدا شدن قطعات متصل شده به هم را درارا باشد.

۲-خیلی سریع روی سطح مورد نظر خشک نشود تا هنگام اجرا فرست چرخاندن اتصالات و تنظیم کردن در زاویه دلخواه را داشته باشیم.

۳-باید در زمان اجرا بعد از گذشت ۲۵ دقیقه حداقل مقاومت را از را داشته باشد تا تست اولیه زیاد طولانی نباشد. در صورت طولانی شدن تست اولیه سرعت اجرا را با تاخیر مواجه خواهد کرد.

۴- باید مقاومت کافی را داشته باشد. مقاومت بالا سبب می شود بعد از اجرا و تثبیت کامل با لغزش و تکان بسیار کوچک مقاومت خود را از دست ندهد. در نتیجه به هیچ عنوان نشتی نخواهیم داشت.