یکی از عایق های که در چندین سال گذشته به تازگی در ایران عرضه می گردد، کپسول پلی یورتان می باشد . این نوع عایق به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی بی نظیر کارایی دارد. در صورتی که شما عزیزان قصد دارید وسعت کمی از محیط ساختمان خود را عایق بندی نمایید ، بهترین گزینه استفاده از کپسول فوم پلی یورتان است. این کپسول را می توان به راحتی در محیط ساختمان نگهداری نمود و در مواقع لازم از آن استفاده کرد. در صورتی که شما عزیزان علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی این کپسول ها هستید ، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : عایق پشم سنگ پتویی 

بررسی کپسول فوم پلی یورتان

در صورتی که شما از این محصول خریداری کرده باشید ، قطعا پکیج کامل این عایق ها را مشاهده نموده اید. پکیجی که برای این عایق ها در نظر گرفته شده است دارای یک جفت کپسول اسپری فوم پلی یورتان می باشد که هر یک از آن هشت کیلوگرم وزن دارد. علاوه بر آن شش متر شلنگ ، گان ویژه برای اسپری و دوازده عدد نازل قابل تعویض را دارد .

از کاربرد های که می توان برای این نوع عایق نام برد، عایق زیر زمین ، عایق کاری اطراف لوله ها ، عایقکاری نقاطی که غیر قابل دسترس هستند، درزگیری ترک ها موجود در دیواره ها ، عایق کاری درب  و پنجره ها ی ساختمان و سردخانه ها و انواع عایق کاری صوتی ، حرارتی ، برودتی و رطوبتی در متراژ های کم می باشد.

با توجه به مطالب ذکر شده وجود این نوع برای هر ساختمانی الزامی می باشد. از آن جایی که این نوع عایق گزینه ی بسیار مناسبی برای عایق حرارتی و صوتی است، می تواند به راحتی از هدر رفتن انرژی جلوگیری نماید. آیا میدانستید که عایق نبودن ساختمان شما می تواند چه ضرر های جبران ناپذیری به منابع ما وارد نماید؟ آیا برای شما این مشکل ایجاد شده است که با وجود سیستم های سرمایشی در تابستان و سیستم گرمایشی در زمستان همچنان دمای محیط متعادل نشده است؟ در این صورت حتما به عایق کاری دیواره های ساختمان بپردازید. زیرا دلیل این گونه مشکلات وجود درز در دیواره های ساختمان بوده و به عایق کاری درست نیاز دارد. در این گونه موارد پیشنهاد ما به شما عزیزان استفاده از کپسول فوم پلی یورتان می باشد.

 

مزیت های کپسول فوم پلی یورتان

در این بخش قصد داریم به بررسی مزیت هایی بپردازیم که این نوع عایق می تواند برای شما داشته باشد. در اولین گام در زمینه ی هزینه ی این محصول باید گفت ، با توجه به کیفیت و کارایی این کپسول ، هزینه ای که پرداخت می کنید ، مقرون به صرفه است. کپسول فوم پلی یورتان با چسبندگی بالایی که دارد، توانایی حفظ نمودن کیفیت خود را خواهد داشت و می تواند سالیان سال کیفیت اولیه خود را حفظ نماید. جالب است بدانید که با استفاده از این عایق می توانید با بیشترین سرعت عایق بندی محیط را اجرا کنید. علاوه بر آن با سرعت بیشتری خشک خواهد شد . در صورتی که قصد عایق کاری محیط با متراژ کم را دارید، بهترین گزینه همین عایق می باشد که اجرای آسان تری را به همراه خواهد داشت.

جالب است بدانید، برای استفاده از این عایق هیچ گونه نیازی به تجهیزات خاص حتی برق نخواهید داشت. همچنین به دلیل کم وزن بودن کپسول ها می توانید به راحتی این دو کپسول را با خود حمل نمایید. مقاومت بالایی که این عایق دارد سبب شده در برابر اسیدها ، مواد شیمیایی و رطوبت هچ گونه آسیبی نبیند.

روش صحیح استفاده از این عایق به این شرح است :

حتما شیر هر دو کپسول را به اندازه ی یکسان باز نمایید. باید هر دو مواد به یک میزان از کپسول خارج شوند. حتما کپسول ها در مجاورت گرما قرار گیرند. باید دمای هر یک از کپسول ها به 27 درجه سانتی گراد برسد. کپسول ها را تکان داد تا مواد درون کپسول کاملا همگن شود. پس از شلنگ را باز کنید. توجه داشته باشید، سر شلنگ ها حتما به کپسول ها متصل باشد.

 

تماس با ما

اگر برای شما عزیزان در زمینه عایق کاری با استفاده از کپسول فوم پلی یورتان سوالاتی پیش آمده است، به صفحه ی تماس با ما وب سایت کارا انرژی ماندگار مراجعه نمایید. سپس با تماس به کارشناسان مجرب و متخصص کارا انرژی به تمامی سوالات خود پاسخ دهید.

با تشکر از همراهی شما کاربران عزیز

برچسب ها: , ,