قطعا شما عزیزان ساختمان هایی را مشاهده نموده اید که به راحتی صدای افراد در واحد های مجاورشنیده می شود. از دیگر مشکلاتی می تواند هر ساختمانی داشته باشد، نم دادن دیواره ها می باشد. در برخی موارد نیز سبب هدر رفتن انرژی می شود که هزینه های بسیار زیادی را برای شما ایجاد خواهد نمود. دلیل اکثریت این مشکلات استفاده از مصالح نامرغوب ، عایق بندی نبودن ساختمان ها و … می باشد. یکی از بهترین عایق های موجود که می تواند صد در صد ساختمان شما را عایق بندی کند، الیاف سرامیکی پتویی است. در ادامه ی این مطلب به بررسی بیشتر این مطل خواهیم پرداخت . در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید  : پشم سنگ لحافی 

 

بررسی ویژگی های الیاف سرامیکی پتویی

این نوع عایق نوعی عایق سرامیکی می باشد که مشابه یک پتوی بکپارچه تولید شده است . برای این که مقاومت این نوع عایق ها بسیار زیاد باشد، مواد خالص تولید آن در دمای بسیار بالا ذوب خواهد شد. مواد اولیه برای ساخت الیاف سرامیکی پتویی فیبر سرامیک اسپان بوده که از طریق فرایند سون زنی دو طرفه ساخته می شود . این نوع عایق برای عایق بندی محیط هایی کاربرد دارد که در معرض دمای بسیار زیاد  قرار خواهند داشت. پتوهای سرامیکی در سه درجه ی استاندارد تجاری ، با خلوص بالا و زیرکونیا تقسیم بندی می شوند . تمامی درجه های این عایق سبک هستند و بازدهی بالایی خواهند داشت. جالب است بدانید که در گرمای بیش از اندازه و محیط های اسیدی های قلیایی مقاومت بالایی خواهد داشت .

انعطاف پذیری بالای این نوع عایق به شما این امکان را می دهد که بتوانید ریز ترین درزهای موجود در دیواره ها ی ساختمان را پوشش دهی نمایید. همچنین می توانید در کمترین زمان به آسانی به نصب این عایق بپردازید. آسان بودن نصب این نوع عایق از هدر رفتن زمان شما نیز جلوگیری خواهد نمود . این عایق به هیچ عنوان سرطان زا نمی باشد و برای سلامت افراد هیج گونه مشکلی ایجاد نخواهد نمود. وزن سبک این عایق سبب شده که حمل و نقل آسان باشد و بتوانید به راحتی آن را با خود جا به جا نمایید.

 

کاربرد های الیاف سرامیکی پتویی

این نوع عایق کاربرد های متفاوتی دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . از جمله کاربردهایی که می توان ذکر نمود استفاده در دیگ های بخار ، کوره ، ژنراتور ، توربین و کاربرد های جزیی دیگر می باشد.

این عایق با مقاومت بالایی که در برابر حرارت دارد بهترین گزینه برای آستر کاری سیستم های حرارتی مانند کوره خواهد بود. کوره ها نیز دارای انواع زیادی هستند که برخی از آن ها کوره های القایی ، کوره های بوته ای ، کوره های مقاومتی و کوره های قوس الکتریکی استفاده می شود. این کوره ها برای تولید کاشی و سرامیک ، شیشه ، ساختن آلیاژ های فلزی، ریخته گری و … می باشند. برای این که مواد در کوره به بهترین شکل تبدیل شود باید دمای ثابتی داشته باشد. در غیر این صورت محصول با کیفتی تولید نخواهد شد. به همین منظور بهترین راه استفاده از الیاف سرامیکی پتویی می باشد.

لازم به ذکر است ، با عملکرد خوبی که دارد می تواند بهترین گزینه برای عایق بندی دیواره های ساختماان باشد. این عایق می تواند از ایجاد آلودگی صوتی و هدر رفتن انرژی جلوگیری نماید. در صورتی که شما عزیزان قصد عایق بندی ساختمان خود را دارید اما همچنان گزینه ی مناسبی یافت نشده است، پیشنهاد ما به شما زعزیزان استفاده از این نوع عایق است. همچنین می توانید این نوع عایق و دیگر عایق های مورد نظر خود را از مجموعه ی کارا انرژِی ماندگار خریداری نمایید.

 

خرید الیاف سرامیکی پتویی

در صورتی که برای شما عزیزان سوالاتی در زمینه ی الیاف سرامیکی پتویی ایجاد شده به صفحه ی تماس با ما وب سایت کارا انرژی ماندگار مراجعه نمایید. سپس با تماس به کارشناسان موجود در مجموعه به تمامی سوالات خود پاسخ دهید. توجه داشته باشید که این مجموعه علاوه بر فروش این گونه عایق ها در زمینه ی نصب آن ها نیز فعالیت دارد. تمامی نیرو های موجود درکارا انرژی ماندگار مجرب ، متخصص و ماهر می باشند . همین امر سبب می شود که از عایق بندی ساختمان خود اطمینان خاطر داشته باشید.

با تشکر از همراهی شما عزیزان