در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را در زمینه ی عایق های الاستومری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . این نوع عایق از مواد سلول بسته ی منعطف تولید شده که ترکیبات آن نیتریل بوتادین رابر و یا اتیلن پروپیلن مونومر می باشد. عایق های الاستومری به دلیل کیفیت بی نظیری که دارد، انتخابی بی نظیر و کاربردی برای محیط های صنعتی ، تاسیسات تهویه مطبوع سیستم های سرمایشی و گرمایشی و … است . شما عزیزان می توانید با استفاده از عایق های الاستومری ساختمان خود را تا صد در صد عایق بندی نمایید. یکی نوع های این عایق ، عایق الاستومری شانه تخم مرغی می باشد که در ادامه به بررسی ویژگی و کاربرد آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : مدول سرامیکی

 

ویژگی های عایق الاستومری شانه تخم مرغی

این عایق یکی از بهترین عایق ها می باشد که می توانید با استفاده از آن ساختمان خود را صد در صد عایق بندی کنید. یکی از بهترین مجموعه هایی که در این زمینه فعالیت دارد مجموعه کارا انرژی ماندگار می باشد که طی چندین سال سابقه در این زمینه توانسته رضایت مشتریان زیادی را جلب نماید.

ممکن است شما عزیزان نیز در ساختمان خود با مشکلاتی مانند آلودگی صوتی مواجه شده باشید. این گونه مشکلات می توانید موجب سلب آسایش و آرامش شما شود.

جالب است بدانید که عایق بندی نبودن ساختمان شما می تواند مشکلات جبران ناپذیری را ایجاد نماید. برای مثال در برخی موارد مشاهده شده است که با وجود سیستم سرمایشی در تابستان و سیستم گرمایشی در تابستان همچنان دمای ساختمان متعادل نشده است. دلیل این گونه مشکلات وجود درز در میان دیواره ها می باشد. امروزه به دلیلی گرانی بیش از حد مصالح ساختمانی در ساخت بسیاری از ساختمان مصالح مرغوب و با کیفیت استفاده نشده است . به همین دلیل این گونه مشکلات ایجاد خواهد شد. زمانی که ساختمان شما عایق حرارتی نیست برای گرم کردن ساختمان باید از منابع انرژی بیشتری استفاده نمایید که علاوه بر ایجاد نمودن هزینه های هنگفت ، آسیب زیادی به منابع انرژی وارد خواهد شد. این گونه آسیب ها جبران ناپذیر خواهد بود . زیرا برای تولید آن ها مدت زمان زیادی نیاز خواهد بود.

توجه داشته باشید که از مهم ترین قابلیت های عایق الاستومری شانه تخم مرغی عایق صوتی می باشد . این عایق می تواند به راحتی تمامی درز های موجود در دیوار را پوشش دهی نمایید و به جذب صوت ها اضافی بپردازد. در ادامه ی این مطلب به بررسی کاربرد های این نوع عایق خواهیم پرداخت.

 

دیگر ویژگی های عایق الاستومری شانه تخم مرغی

همان طور که کمی پیش تر ذکر شد این نوع عایق بهترین گزینه برای عایق صوتی می باشد. این نوع عایق از جنس عایق فوم الاستومری NBR می باشد . به همین دلیل می توانید از این نوع عایق به عنوان جاذب صوت در لوله های تاسیساتی ، ژنراتور ها و … استفاده نمایید.

جالب است بدانید برای این که بتوانید به راحتی این نوع عایق را نصب نمایید ، به صورت پشت چسبدار تولید و عرضه می گردد. دانسیته ای که برای این نوع عایق در نظر گرفته شده مابین 60 تا 65 کیلوگرم بوده و در ضخامت های 13 ،  19 ، 25 میلیمتر قابل ارائه  است.

برخی از مکان هایی که کاربرد این نوع عایق را می توانید به وضوح ببینید ، استادیوم های ضبط صدا، سالن های سینما ، کنسرت ها و … می باشد . در این گونه مکان ها بیرون از ساختمان شما هیچ گونه صدایی را دریافت نخواهید کرد و تنها در خود ساختمان ها صدا شنیده  می شوید.

بنابراین می توانید با خیالی آسوده از این محصول خریداری نمایید. کیفیت بی نظیری که این عایق دارد سبب می شود که هیچ گونه نیازی به تمدید و ترمیم آن نداشته باشید و مدت زمان زیادی برایتان کارایی داشته باشد. درنتیجه ازایجاد هزینه ی مجدد جلوگیری خواهد کرد. قیمتی که برای عایق الاستومری شانه تخم مرغی در نظر گرفته شده است ، مقرون به صرفه خواهد بود.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مهندس چاوشی که یکی از کارشناسان برجسته در مجموعه ی کارا انرژی می باشد تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

انواع عایق الاستومری

ین عایق دارای انواع مختلفی بوده که هر یک از آن ها کاربرد خاص خود را دارد. برخی از این نوع عایق عبارتند از :

عایق رولی : شما عزیزان می توانید با استفاده از این نوع عایق، سطح های وسیعی را عایق بندی نمایید. عایق رولی بهترین گزینه برای عایق کاری کانال ها، مخازن ، لوله در ابعاد بالا و …. می باشد.

عایق الاستومری لوله ای : از این عایق نیز می توانید برای عایق کاری لوله های آب سرد و گرم ، فنکوئل ها ، رایزر ها و … استفاده نمایید. ابعاد این عایق 6 تا 114 میلیمتر و صخامت آن 9 ، 13 ، 19 ، 25 میلیمتر است .

الاستومری روکش دار: این نوع عایق نیز سیستمی تکامل یافته از عایق می باشد که با استفاده از یک یا چندین روکش آلومینیومی پوشش دهی شده است. قابلیت های مهم این نوع عایق مقاومت در برابر اشعه یو وی ، ذرات معلق در هوا و ضربات فیزیکی می باشد . این عایق نیز ملزوماتی را با خود به همراه دارد که نصب و نگهداری عایق را آسان نموده است.

در زمینه یکی دیگر از انواع عایق الاستومری که همان شانه تخم مرغی می باشد کمی پبش تر اطلاعاتی ذکر شده است که می توانید به مطالعه ی آن ها بپردازید.

 

سوالات متداول در زمینه ی عایق الاستومری شانه نخم مرغی

در صورتی که با مطالعه ی مطالب فوق برای شما عزیزان سوالاتی ایجاد شده و یا دچار ابهام شده اید ، به صفحه ی تماس با ما سایت کارا انرژی ماندگار مراجعه نمایید . با تماس به کارشناسان مجرب و متخصص این مجموعه مانند آقای مهندس چاوشی می توانید به تمامی سوالات خود پاسخی جامع و کامل دهید. این مجموعه هر گونه عایقی که در نظر دارید را در بهترین کیفیت تولید و عرضه خواهد نمود و سلامت عایق ها را تضمین می کند. همچنین می توانید برای نصب عایق ها از کارشناسان موجود در مجموعه کارا انرژی ماندگار استفاده نمایید تا به بهترین صورت ممکن ساختمان شما را عایق بندی نمایند.

با تشکر از همراهی شما کاربران محترم