همان طور که می دانید عایق های مختلفی برای ساختمان ها وجود دارد که هر یک از آن ها کارایی خاص خود را دارد. یکی از عایق های معروفی که می تواند در زمینه ی عایق بندی ساختمان شما نقش بسزایی داشته باشد، پشم سنگ است. این نوع عایق از جمله بهترین عایق های موجود در کشور می باشد که با انعطاف پذریری بالایی که دارد می تواند درز های موجود  در ساختمان را به آسانی پوشش دهی نماید. در این مطلب قصد داریم به بررسی یکی از انواع عایق پشم سنگ بپردازیم که نام آن عایق پشم سنگ فله ای است . در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید ، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید : عایق الاستومری لوله ای

 

مزیت های عایق پشم سنگ فله ای

در اغلب موارد از پشم سنگ برای عایق صوتی و حرارتی استفاده می گردد. ساختار این عایق از سنگ بازالت می باشد که از کوه های آتشفشان بوجود آمده اند. این سنگ ها درون کوره های داغ با درجه حرارت بالا قرار خواهند گرفت تا ذوب شوند.

پشم سنگ انوع مختلفی دارد که هر یک از آن ها مختص به عایق برخی مکان ها می باشد. انواع عایق پشم سنگ عبارت است از : پشم سنگ لوله ای ، پشم سنگ پتویی ، پشم سنگ لحافی و …

عایق پشم سنگ فله ای مستقیما از خط تولید دریافت می شود و هیچ گونه عامل پیوندی ندارد. به همین دلیل به صورت فله ای بسته بندی خواهد شد. از مهم ترین ویژگی های این عایق می توان به ضد حریق بودن آن اشاره نمود .این نوع عایق ها در برابر آتش مقاومت بسیار بالایی خواهد داشت و به هیچ عنوان آسیب نخواهد دید. از دیگر ویژگی های این عایق که می توان به آن اشاره نمود عایق صوتی و حرارتی بودن ، انعطاف پذیری بی نظیر و پایداری شیمیایی می باشد.

شما عزیزان می توانید از این نوع عایق در سازه هایی که منظم ساخته نشده استفاده نمایید. همچنین از دیگر کاربرد های این عایق استفاده در تجهیزات صنعتی، بین دوجداره دیوار های کوره، جدار های دودکش ها، اگزوز های اتومبیل ، لنت ترمز خودرو های سبک و سنگین ، دستگاه های صنعتی و و… است .

ممکن است شما کاربران محترم در زمینه ی خرید این نوع عایق دچار تردید شده باشید، در این صورت می توانید با تماس به کارشناسان مجرب و متخصص مجموعه کارا انرژی ماندگار به تمامی سوالات خود پاسخ دهید و مشاوره ی رایگان دریافت نمایید.

 

دیگر عایق های موجود در مجموعه کارا انرژی ماندگار

شاید شما عزیزان قصد عایق کاری ساختمان خود را داشته باشید اما هنوز اقدام به خریداری نکرده اید . همان طور که می دانید عایق های بسیار زیادی در جهان وجود دارد . عایق پشم سنگ ، الاستومری  و … ازجمله عایق هایی است که می توانید در صنعت ، ساختمان، استخر ، سینما استفاده نمایید. جالب است بدانید تمامی عایق های با کیفیت که در بازار موجود است می توانید از مجموعه ی کارا انرژی تهیه نمایید. با خریداری عایق از این مجموعه هیچ گونه نگرانی برای نصب و آسیب دیدگی عایق نخواهید داشت. سلامت تمامی عایق های موجود در مجموعه کارا انرژی تضمین خواهد شد.

ممکن است یکی دیگر از مشغله های ذهنی شما نصب عایق ها باشد. در این زمینه نیز باید گفت که کارا انرژی ماندگار برای این موضوع نیز چاره ای اندیشیده است و کارشناسانی ماهر را برای نصب عایق ها اعزام می کند تا در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل به نصب عایق ها بپردازد.

انواع عایق پشم سنگ فله ای ، پشم خام بدون رزین، رزین دار و حلاجی شده می باشد. این عایق تا دمای 800+ درجه سانتی گراد هیچ گونه آسیبی نخواهد دید. در نتیجه طول عمر و کیفیت بالایی داشته و هیچ گونه نیازی به ترمیم و تمدید عایق بندی نخواهید داشت. بسته بندی هایی که برای این عایق در نظر گرفته شده 10 و 20 کیلیویی است .

 

سوالات متداول

در صورتی که برای شما کاربران عزیز سوالاتی ایجاد شده است به صفحه ی تماس با ما وب سایت کارا انرژی ماندگار مراجعه نمایید و با تماس به کارشناسان مجرب و ماهر این مجموعه به تمامی سوالات خود پاسخ دهید. مهندس چاوشی یکی از برجسته ترین کارشناسان در این مجموعه بوده که می تواند به تمامی سوالات خود پاسخی جامع و کامل دهید.

با تشکر از همراهی شما کاربران محترم